Drobečková navigace

O studiu > Taneční Miniškolička

taneční miniškolička

miniskolicka.cz.jpg

Chcete hravou formou seznámit vaše nejmenší s prvními tanečními krůčky, láskou k hudbě, radosti z pohybu a naučit je správným základům držení těla?
ANO? Přijďte k nám!

  • taneční přípravka, balet, rytmika, capoeira 
  • zdravé cvičeníčko s prvky gymnastiky, rozvoj přirozeného pohybu
  • relaxační a dechové cvičení
  • profesionální vedení 
  • malé skupinky dětí/ max. 10 dětí na lekci
  • individuální přístup
  • zdravotní znevýhodnění není překážkou

 

Popis lekcí:

Taneční přípravka Balet & Contemporary
lektorka: Lenka 
Otevřená lekce pro všechny aktivní děti od 7 do 12ti let.

Ať už si Vaše dcera/syn tancuje jen tak pro radost, sní o profesionální taneční kariéře nebo jen chvíli nepostojí, tento kurz je právě pro ní/něj! Kurz je zaměřen na pohybovou výchovu, rytmiku a základy různých tanečních stylů (zejména současného tance), prostřednictvím kterých se děti naučí spoustu nového - zbaví se případného ostychu v jejich projevu, vybijí přebytečnou energii a zdravý pohyb jim napomůže v jejich fyzickém vývoji i motorickém a osobnostním rozvoji.
Děti se naučí správné držení těla, ladně se pohybovat v prostoru do rytmu hudby a využívat pohybovou paměť. Součástí výuky jsou také základy baletu, contemporary (současného tance) a dalších tanečních stylů. V průběhu kurzu se také naučíme něco málo o hereckém projevu, který dětem pomůže zbavit se ostychu jak už v tanečním, tak i v mluveném projevu.Taneční přípravka -
pohybová taneční průprava balet děti
lektorka : Dina
Otevřená lekce pro všechny aktivní děti od 4 do 6 let 

Lekce jsou zaměřené na rozvoj rytmického cítění a pohybovou koordinaci ve spojení s hudbou.
Na každé lekci nás čeká množství tanečních a pohybových aktivit, které budou přiměřeně odpovídat věku dětí.
Přivítáme se rytmickou písničkou, při které si postupně zahřejeme a protáhneme tělíčko. Následovat bude  taneční část, ve které se hrou naučíme základům rytmiky, potrénujeme koordinaci a postupně přejdeme k prvním tanečním krůčkům.
V pohybové části lekce budeme hrát pohybové hry, nebo budeme trénovat s cvičebními pomůckami ( míčky, kroužky, šátky, atd.) Tím povedeme děti k obratnosti a ke správnému držení těla.
Na závěr povedeme dechové cvičení, zklidníme tělo i mysl a provedeme protažení. Potom se hezky pochválíme a rozloučíme. 


Capoeira Kids

lektor:  Mestre Suzuki 
Otevřená lekce pro všechny aktivní děti od 6-ti let.

Capoeira je brazilský kulturní fenomén spojující prvky svébytného bojového umění s tancem a s akrobatickými prvky, vše v rytmu původního hudebního doprovodu.Během výuky děti cvičí a účastní se aktivit při neustálém pohybu. 
Děti si to opravdu užijí a Vy budete rádi, že se Vašemu dítěti zlepší kondice a koordinace.  
Pravidelným tréninkem se děti stávají sebevědomější, ohleduplnější a soustředěnějšími.

 

Cvičeníčko se zdravotním zaměřením, s prvky základní gymnastiky a tance- připravujeme

Nabízíme speciální pohybové kurzy, kde si děti osvojí základní pohybové dovednosti a vnímání hudby. Lekce budou obsahovat strukturovaný plán pro zapojení celého těla.
Součástí budou gymnastické prvky, statické a dynamické cvičení, trénování rovnováhy a koordinace s využitím pomůcek a rekvizit. Pohyb do rytmu, správné dýchání, ale i skákání, házení a chytání (tenisový míček overball).
Děti se naučí pracovat v kolektivu, a zjistí, jak fungují skupinově organizované aktivity, ale také jak vyjádřit emoce skrz pohyb improvizací.Na konci lekce se naučí krátkou choreografii pro trénování pohybové paměti


Minijóga - pohybová relaxace, dechová cvičení pro děti 
- připravujeme

I děti se potřebují zklidnit a uvolnit po náročném dni ve školce nebo škole a proto začínáme nové kurzy relaxace pro děti. V hodině rozhodně nebudeme spinkat, ale aktivně odpočívat!  Dnešní doba je plná počítačů, telefonů a sezení ve školách a toto je jedna z forem, jak pomoci dětem hezky přeladit myšlenky a zklidnit cvoji hlavu. Aktivní relaxace budou obsahovat prvky dětské jógy, dechového cvičení, lehké gymnastiky, strečinku a dětské meditace, a to vše za doprovodu relaxační hudby. Dětská relaxace pomáhá v prevenci proti úzkostem, špatným pohybovým stereotypům, a jako prevence pohybových a psychických poruch. Děti se naučí vnímat své tělo, správně dýchat, a rozvinou flexibilitu svého těla.

Pro koho? Dětičky rozdělujeme do skupinek podle věku
zviratka.jpg
Kuřátka 3-4 roky
Koťátka a koťata 4-6let
Veverky 6-9 let
Kočky 9-14let

Co s sebou ?
Na převlečení legíny ( můžou doplněné i se sukýnkou), nebo volné kalhoty, hladké jednoduché triko. Jde o to, aby se děti cítili pohodlně a měli možnost plného volného pohybu.
Na přezutí lehkou obuv s protiskluzovou podrážkou, která pevně drží nožičku. Nevhodné jsou sandále, těžké boty či jakékoliv boty, které nedrží pevně na noze. Pitíčko s sebou.

Tančíme s empatií a láskou. Těšíme se na vás!