Drobečková navigace

O studiu > Lektoři > Lenka Zahálková

Lenka Zahálková

foto.JPG

Lekce: Miniškolička Tanec Kočky 9-12let

Taneční, pohybové lekce pro mládež a děti.

Lenka se věnuje pohybu už od doby, kdy se naučila chodit. Nejdříve se věnovala moderní gymnastice, ze které se přesunula k synchronizovanému plavání a v mezičase se věnovala herectví. Ve svých 11 letech se rozhodla věnovat jedné věci naplno a to tanci. 

Nastoupila na Taneční centrum Praha - konzervatoř + gymnázium z. ú., kde získala většinu svých tanečních zkušeností díky vystoupením a projektům, kterých se zúčastnila. Měla také možnost spolupracovat se zahraničními pedagogy a rozšiřovat tak svůj pohybový slovník. 

 Po úspěšném ukončení studia maturitou a absolutoriem získala titul diplomovaného specialisty v oboru pedagogiky tance a vydala se rozšířit své obzory do Berlína, kde byla na konkurzu vybrána na profesionální taneční program Art Factory International, kde poté strávila 8 měsíců. 

 V Itálii také získala certifikát Corpo Poetico v oblasti zkoumání možností pohybu zdravotně postižených a práce s touto skupinou. Také se zúčastnila semináře Sport and Science, který jí inspiroval ke způsobu učení tance, které nebude níčit tělo, ale naopak pomůže člověka udržet v dobré kondici a náladě. 

 Rozhodla se pro práci s dětmi, kterým předá základy tanečních technik jako je contemporary, balet nebo například rytmika. Pro děti, které se tanci chtějí věnovat profesionálně je tento způsob vzdělávání ideální, jelikož napomáhá jejich tělu udržovat ho zdravé a tím pádem prodlužuje jeho případnou taneční kariéru. Pro děti, které si chtějí zatancovat pro zábavu je kurz vhodný úplně stejně, protože udržuje tělo ve zdravé kondici a zaručuje úsměv na tváři.

Kontakt: dancetance@email.cz , www.baletpraha.cz